Yükleniyor..

Emine Karahocagil Arslaner

İnşa yayınları

Web sitemizde, 10 kategori'de, 200 adet makaleye yazılmış, 28 yorum bulunmaktadır.

  0

  Kibelenin Yurdu Anadolu kitapçılarda

  Facebook'ta Paylaş ~ Twitter'da Paylaş ~ Friendfeed'ta Paylaş ~ Google'da Ara ~ Yorum Yap!

   

  Sevgili okurlar,

  kadın konulu yazı ve makalelerden oluşan ilk kitabım ‘Kibele’nin Yurdu Anadolu’ inşa yayınları tarafından basılarak istifadelerinize sunuldu. İlginizi esirgemeyeceğinizi umut ediyorum 🙂

  Kibelenin Yurdu Anadolu

  Elinizdeki kitap gündemden hiç düşmeyen “Kadın” konusuna mitolojik, teolojik ve sosyolojik pencerelerden göz atan, kah düşüncenin dar sokaklarında doğru adresi arayan, kah satır satır tüm yerleşik kabulleri doğrayan bir mefhumlar hercümecidir.

  Yazar, “Kadın” eksenindeki eskizlerini hizaya sokarak okuzların takdirlerine tevdi ederken, gelenek ve modernizm arasında çırpınan kadının zihin dünyasına bir parça aydınlık getirebilmeyi umut etmektedir.

  Kadınların sancılı serencamını izleyerek tefekküre ve vicdan muhasebesine dalabilmek için elinizdeki bu defne yaprakları birer ilham kaynağı olacak.

  Bir defnenin dallarına kurulmuş ağaç evin penceresinden; annenizi, sevgilinizi, eşinizi ve kendinizi seyredeceksiniz…

  Ah beyaz Müslüman, ah yorgun adam! Oysa ben, senin bir zamanlar sedirli odanın duvarlarını süsleyen, minik ellerini duaya kaldırmış küçük başörtülü kızım sadece. Senin sessizliğin sesime güç kattı sadece. Kalbimi sıkarak konuşmayı öğrendim. Bu yüzden kulaklarını tırmalar oldu kelimelerim.

  Sen değiştiğin için değiştim Polatım, Alemdarım. Sen güneşe yatırdın bedeninin ama bronzlaşan hep bendim. Şimdi kırbacını avuçlarının arasında şaklatıp, “yorulduk” diyorsun.

  Yıllardır, boğaza nazır Müslüman konakların beş yıldızlı mescitlerinden başka denizleri seyrediyorsun. Sarı buklelerini kenara ittirip yanaklarını okşadığın sekreterinden bir bardak su istiyorsun.

  Ve hiç kanmıyorsun, kanamıyorsun…

  Sayfa Sayısı: 252
  Baskı Yılı: 2012

  Dili: Türkçe
  Yayınevi: İnşa Yayınları

  Etiketler:

  Yorum Yapmak İster misin?

  Yorum Yaz

  Yorumlarınızı Paylaşırken

  Yorumlarınızı politik,kırıcı,kaba yazmamaya özen gösterin başkalarını taciz edebilecek laflardan kaçının.Kriterlere uymayan yorumlar onaylanmıyacaktır.

  Lütfen bizimle bilgilerinizi doğru şekilde paylaşın sitemiz size Kesinlikle spam mailler göndermez